Strona główna/Aktualności/Wycieczka klas 2A i 2D do Domu Drzewa

Wycieczka klas 2A i 2D do Domu Drzewa

11 Października 2022

W dniu 11.10.2022 ( wtorek) klasa 2A i 2D wybrały się na wycieczkę do Domu Drzewa w Wałkowej.

Program wycieczki owocował w ciekawe zajęcia. Pani leśnik na wstępie przeprowadziła rozmowę z naszymi uczniami na temat rodzaju drzew oraz zawodu leśnika. Następnie oprowadziła nas po wyłuszczarni, pokazała i omawiała w jaki sposób kiedyś dokonywano procesu wyłuszczania szyszek. Zwiedziliśmy również dalsze piętra Domu Drzewa, gdzie znajdowały się ciekawostki, narzędzia i inne przedmioty związane z pracą leśników. Następnie udaliśmy się w teren leśny, gdzie napotkaliśmy na paśnik, odgadywaliśmy gatunki drzew oraz otrzymaliśmy zadanie zebrania liści o odpowiednich kolorach. Po atrakcyjnych i ciekawych przeżyciach, bardzo zgłodnieliśmy i czekała na nas miła niespodzianka w postaci ogniska, na którym usmażyliśmy kiełbaski i zjedliśmy z ogromnym apetytem.

Wycieczka dostarczyła uczniom wspaniałych wrażeń i wszyscy wróciliśmy do domów z uśmiechem na twarzach.