Strona główna/Aktualności/Zajęcia profilaktyczne - Stop Przemocy

Zajęcia profilaktyczne - Stop Przemocy

23 Kwietnia 2024

W dniu 19.04 rozpoczął się cykl zajęć profilaktycznych „Stop Przemocy”, w którym biorą udział klasy 6a, 6b, 6d i 7d. Pani Barbara Staszczyk, edukator z Urzędu Miasta Oleśnica poprzez prowadzenie prelekcji, otwartych dyskusji, ćwiczeń grupowych oraz indywidualnych rozmów, uczyła młodzież jakie są mechanizmy agresji a także  pomogła zrozumieć jej konsekwencje oraz wypracować strategie radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

Przedsięwzięcie to jest kolejnym  działaniem w ramach obchodów Tygodnia Bezpieczeństwa w naszej szkole, podczas którego uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę na temat przemocy i jej zapobiegania, ale także uczą się szacunku, empatii oraz umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Nabyta przez młodzież wiedza pomoże zbudować  bezpieczne  i przyjazne środowisko edukacyjne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Oleśnicy.

Zespół ds. Bezpieczeństwa