Strona główna/Aktualności/Zajęcia profilaktyczne

Zajęcia profilaktyczne

17 Grudnia 2021

W listopadzie i grudniu uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział w warsztatach w ramach projektu „Wsparcie młodzieży w powrocie do szkoły po okresie nauki zdalnej, związanej z izolacją i kryzysem pandemii”. Każda z klas uczestniczyła w czterech blokach tematycznych: „Ja i moje emocje”, „Moje relacje interpersonalne”, „Radzenie sobie ze stresem”, „Substancje psychoaktywne”.

Celem projektu oprócz dostarczenia wiedzy oraz uświadomienia sobie swoich myśli i uczuć, była integracja zespołów klasowych. W okresie zdalnego nauczania relacje w dużej mierze ograniczone zostały do kontaktów poprzez komunikatory. Przyczyniło się to do lęku, który ujawnił się w momencie zniesienia nauki zdalnej. W związku z tym młodzież podczas warsztatów mogła dowiedzieć się, jak istotnym elementem naszego zdrowia psychicznego są autentyczne relacje, budowane w kontakcie face to face.

Warsztaty prowadziła socjoterapeutka Katarzyna Kubiczek z Centrum Psychologicznego w Oleśnicy.