Strona główna/Aktualności/Zamiana ról z okazji Dnia Nauczyciela

Zamiana ról z okazji Dnia Nauczyciela

13 Października 2023

Dziś w klasie 7d lekcję matematyki poprowadził Oliwier Kowalski. Z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o swojej pasji związanej z lotnictwem. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami związanymi z samolotami pasażerskimi, dowiedzieli się jak wygląda kokpit pilotów i jakie czynności należy wykonać, aby wznieść samolot w powietrze.

Wszyscy zapoznali się z dokumentem jakim jest Plan Lotu, jakie zawiera dane i jak je należy odczytywać. Oliwier pokazał aplikację FLYRADAR przy pomocy której można śledzić ruch i odczytywać  dane samolotów w przestrzeni powietrznej na całym świecie. Pod koniec zajęć wszyscy mieli okazję zmierzyć się z kartą pracy, w której obliczali prędkości samolotów, przebytą drogą i przeliczali różne jednostki obowiązujące w trakcie lotu. Oliwier nie omieszkał również przeprowadzić krótkiej kartkówki sprawdzającej czy wiedza jaką przekazywał okazała się zrozumiała.

Wszyscy uczniowie klasy 7d z wielkim zaciekawieniem i dużą aktywnością uczestniczyli w lekcji. Pomysł zamiany ról w tym dniu okazał się być ciekawym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i nauczycielki matematyki pani Iwony Mazur.