Zofia Walczak

22 Czerwca 2024

Zosia, miłośniczka twórczości Stephena Kinga i historii, szczególnie dotyczącej XX wieku. Skromna, ambitna i osiągająca sukcesy w licznych konkursach przedmiotowych. Zdobyła tytuł finalistki w Wojewódzkim Konkursie Historycznym "zDolny Ślązak". Zajęła II miejsce w XII Powiatowym Konkursie Historycznym "O Polskę niepodległą. Opozycja demokratyczna w Polsce w latach 1956-1970". Zosia to także wspaniała recytatorka, uczestniczka i laureatka wielu konkursów, m.in. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" w etapie miejskim, XIV Oleśnickiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Lwowskiej i Kresowej im. M. Hemara. Od lat znana społeczności szkolnej jako prowadząca Gale Szóstki i wolontariuszka, biorąca udział w wielu akcjach charytatywnych. Oprócz tego, aktywna sportsmenka, reprezentantka szkoły, która szczególnie lubi jazdę konną oraz grę w siatkówkę i koszykówkę. W tych dwóch dyscyplinach osiągnęła wysokie miejsca w finałach powiatowych. Cechuje ją bardzo wysoka kultura osobista.

Wychowawca klasy 8a - Robert Banasik