Strona główna/Aktualności/Bezpieczeństwo na torach

Bezpieczeństwo na torach

19 Kwietnia 2024

W ramach obchodów Tygodnia Bezpieczeństwa, w dniu 15 kwietnia 2024 roku w  ZSP nr 1 w Oleśnicy odbyło się wyjątkowe spotkanie profilaktyczne dla klas 4, 5 i  6c  które poprowadziła przedstawicielka Polskich Linii Kolejowych, pani Renata Raus. Wydarzenie miało na celu edukację dzieci z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych oraz ogólnych zasad zachowania się na terenie kolejowym.

W trakcie prelekcji pani Renata Raus przekazywała dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego przekraczania torów kolejowych, uczyła rozpoznawania znaków oraz informowała, czego należy unikać na terenie stacji i torów. Spotkanie to było ważną lekcją, która miała na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z ruchem kolejowym.

Koordynatorzy urozmaicali spotkania filmami i konkursami, starając się jak najlepiej dopasować materiały edukacyjne do grupy wiekowej uczestników. Dzięki temu, nauka była nie tylko skuteczna, ale również interesująca i angażująca dla dzieci.

Kluczowym elementem spotkania było również wręczanie uczestnikom zeszytów edukacyjnych, kolorowanek, odblasków i innych gadżetów. Dzięki nim, dzieci mogą kontynuować naukę w domu oraz przypominać sobie o ważnych zasadach bezpieczeństwa na co dzień.

Spotkanie z przedstawicielami Polskich Linii Kolejowych było nie tylko edukacyjnym wydarzeniem, ale także okazją do zacieśnienia współpracy między społecznością szkolną a instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drogach i torach kolejowych. Dzięki takim inicjatywom, kolejne pokolenia będą lepiej przygotowane do radzenia sobie w sytuacjach związanych z ruchem kolejowym.

Zespół ds. Bezpieczeństwa