Strona główna/Aktualności/Spotkania Profilaktyczne z Policją

Spotkania Profilaktyczne z Policją

19 Kwietnia 2024

W dniu 17 kwietnia w ZSP nr 1 w Oleśnicy odbyły się spotkania profilaktyczne dla klas 7 i 8,  których celem było zwiększenie świadomości młodzieży na temat cyber-bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Spotkania prowadzone przez funkcjonariuszkę Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy st. sierż. Karolinę Walczak  odbyły się w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa. Zajęcia były okazją do zgłębienia  zagadnień  związanych  z cyber-bezpieczeństwem a także metod ochrony danych osobowych w sieci, zagrożeń  związanych  z cyberprzestępczością oraz sposobów  radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami. Młodzież zyskała wgląd w techniki identyfikacji i unikania pułapek internetowych, co może mieć istotne znaczenie w ich codziennym funkcjonowaniu w świecie online.

Kolejnym istotnym tematem poruszanym podczas spotkań była odpowiedzialność prawna nieletnich. Funkcjonariuszka podzieliła się z uczniami informacjami na temat konsekwencji prawnych nieprzestrzegania prawa, szczególnie w kontekście działań podejmowanych w sieci. Świadomość tych aspektów może przyczynić się do bardziej odpowiedzialnego zachowania młodzieży w przestrzeni wirtualnej oraz do unikania działań, które mogą prowadzić do niepożądanych konsekwencji prawnych.

Inicjatywy takie jak ta, mające na celu edukację młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystani
z Internetu oraz zwiększanie ich świadomości prawnej, stanowią wyraz zaangażowania policji
w lokalną społeczność oraz ich troski o bezpieczeństwo najmłodszych. Mamy nadzieję, że przekazane informacje zostaną przez uczniów przyswojone i przyczynią się do budowy bardziej bezpiecznej przestrzeni wirtualnej dla wszystkich użytkowników.

Zespół ds. Bezpieczeństwa