Strona główna/Aktualności/BohaterON, czyli włącz historię bohatera

BohaterON, czyli włącz historię bohatera

7 Listopada 2022

Od lat bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii związanej z upamiętnieniem uczestników Powstania Warszawskiego. BohaterON, czyli włącz historię bohatera. Celem projektu jest promowanie historii osób, które żyły w czasie II wojny światowej i wykazywały się patriotyczną postawą. W tym roku uczniowie klas starszych, podczas zajęć o Powstaniu Warszawskim, mogli podziękować Powstańcom poprzez wpisy na portalu www.dumnizpowstańców.pl. Do akcji dołączyły również młodsze klasy. Dzieci obejrzały przedstawienie lalkarskie „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, podczas którego zwracały szczególną uwagę na pamięć o powstaniu. Dzieci słuchały piosenek, również w wykonaniu uczniów z kasy 2d, którzy zaprezentowali utwór „Warszawskie dzieci”. Na zakończenie wszyscy wykonali flagę Polski oraz kokardę w barwach narodowych.