Strona główna/Aktualności/Lekcje historii w terenie

Lekcje historii w terenie

7 Listopada 2022

W ciągu kilku dni lekcje historii / wos-u w klasach 8 odbywały się w terenie. Klasy 8c,d,e,f,g w miejskim Lapidarium poznawały historię lokalną, a dodatkowo klasy 8 c,e,g poszerzały wiedze na temat II wojny światowej w Miejscu Pamięci I Muzeum Auschwitz - Birkenau.

Takie, inne od szkolnego, zetknięcie się z historią to okazja do zaangażowania nie tylko umysłu i intelektu, ale także zmysłów i uczuć. Wizyta w miejscu pamięci była okazją do tego, aby w sposób bardziej intensywny spotkać się z przeszłością i przeżyć ją. Przeniesienie się w inną przestrzeń poruszyło wyobraźnię uczniów, a wydarzenia z przeszłości stały się bardziej zrozumiałe.

Dziękuję uczniom za dojrzałą postawę a wychowawcom za pomoc w organizacji wyjazdu edukacyjnego.

Kasia Kaczmarek