Strona główna/Aktualności/Dzień Drzewa w naszej szkole

Dzień Drzewa w naszej szkole

10 Października 2022

10 października obchodziliśmy w szkole "Święto Drzewa". Odbyły się zajęcia o roli drzew w przyrodzie, budowie drzewa i liścia, uczniowie wykonali piękne portrety drzew, można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce i sprawdzić swoją wiedzę w rozwiązywaniu zagadek o drzewach. W ramach obchodów święta drzewa klasa 3a uczestniczyła w zajęciach na temat znaczenia lasów oraz wykonała projekty plakatów zachęcających do ochrony drzew. Klasa 3b stworzyła urokliwą galerię prac plastycznych, na której drzewa wyglądają jak żywe.

Młoda społeczność naszej szkoły doskonale wie, że drzewa należy szanować każdego dnia, gdyż to one dostarczają  nam każdego dnia drogocenny tlen, cień w chwilach upału
i mocy estetycznych przeżyć podczas spacerów po lasach i parkach.