24 Kwietnia 2023

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, który w naszej szkole był obchodzony
21 kwietnia uczniowie klasy 8E i 6D wzięli udział w akcji
#SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Uczniowie klasy 8E i 8G reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym . Wychowawcy klas zapoznali uczniów z prezentacją multimedialną na temat poszanowania Ziemi . Uczniowie wykonywali plakaty na temat najpiękniejszych miejsc na Ziemi oraz przedstawiali pomysły jak dbać o naszą planetę. Uczniowie klasy 1C oglądali film pt. „ Na ratunek Ziemi” oraz wykonywali rysunki pod hasłem „Nasza Ziemia”. Dzieci układały krótkie rymowanki tematyczne. Uczniowie klasy 3B aktywnie uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych oraz pisali listy do Ziemi.

Wszystkie działania miały na celu budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody. Kolorem przewodnim w tym dniu była zieleń.