Strona główna/Aktualności/TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA-POKAZ PIERWSZEJ POMOCY (..)

TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA-POKAZ PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

25 Kwietnia 2023

W ramach obchodów Tygodnia Bezpieczeństwa, które w Naszej szkole odbywają się pod hasłem
„ Bezpieczeństwo w naszych rękach”,   w dniu  25 kwietnia odbył się niezwykły pokaz dla uczniów
z pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach tego wydarzenia ratownicy z firmy GKN zaprezentowali, jak postępować w przypadku nagłych wypadków i sytuacji wymagających interwencji medycznej. Pokaz był podzielony na dwie grupy wiekowe - dla uczniów klas VI oraz dla klas I i III. Dzięki temu każdy z uczestników miał okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w sposób dostosowany do swojego wieku. Ratownicy z firmy GKN przeprowadzili szereg ćwiczeń praktycznych, które pozwoliły na zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Uczniowie nauczyli się m.in. jak postępować w przypadku utraty przytomności. Podczas pokazu ratownicy wykorzystali także specjalistyczny sprzęt medyczny, który służy do udzielania pomocy w nagłych przypadkach. Dzięki temu uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak działa defibrylator. Pokaz dla uczniów z pierwszej pomocy przedmedycznej to nie tylko okazja do zdobycia praktycznych umiejętności, ale także szansa na zwiększenie świadomości w zakresie udzielania pomocy medycznej. Dzięki takim wydarzeniom dzieci i młodzież uczą się, jak postępować w sytuacjach nagłych oraz jak szybko i skutecznie udzielać pomocy osobom potrzebującym.

Na zakończenie pokazu ratownicy udzielili uczniom wskazówek, jak zapobiegać wypadkom oraz jak postępować w przypadku nagłych sytuacji. Każdy z uczniów miał okazję sprawdzić swoje umiejętności ćwicząc na fantomie i zadać pytanie ratownikom w zakresie udzielania pomocy. Pokaz dla uczniów z pierwszej pomocy przedmedycznej jest to z pewnością inwestycja w przyszłość, ponieważ przekazywane umiejętności mogą być przydatne w życiu codzienny. Przedsięwzięcie koordynowali M. Jabłońska E. Ptak , P. Kamiński.