Strona główna/Aktualności/Europejski Dzień Języków

26 Września 2023

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Pierwsza edycja obchodów tego dnia zorganizowana została w 2001 roku przez Radę Europy oraz Unię Europejską. To święto językowej różnorodności Europy oraz propagowanie uczenia się języków dlatego tego dnia w ramach lekcji języków obcych w naszej szkole uczniowie mieli okazję posłuchać, rozpoznawać i bawić się różnymi językami. Klasy czwarte pisały pozdrowienia w języku angielskim, niemieckim, włoskim, a nawet japońskim! Klasy piąte i szóste rozwiązywały quiz „Ciekawostki językowe” skanując kody QR, klasy siódme i ósme otrzymały pakiet sześciu zadań w postaci kodów QR. Pod każym kodem zamieszczony był link do zadania, którego poprawne rozwiązanie uprawniało do otrzymania wyrazu. Zebranie wszystkich sześciu wyrazów umożliwiało ułożenie hasła, myśli przewodniej „Znajomość języków jest bramą do ludzi”. W czasie przerw uczniowie rozdawali naklejki z hasłem „Porozmawiaj ze mną” w różnych językach.

EDJ

Galeria przedstawia  uczniów, którzy uczestniczyli w obchodach Europejskiego Dnia Języków oraz ich prace.