Strona główna/Aktualności/Drzewo Szczęścia

Drzewo Szczęścia

26 Września 2023

Posadzenie "Drzewa Szczęścia"

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Oleśnicy odbyło się niezwykłe wydarzenie, które było zwieńczeniem IV Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole, trwającego od 18 do 24 września 2023 roku. Przedsięwzięcie zainicjowane i przeprowadzone przez specjalistów szkolnych, miało na celu promowanie wartości szczęścia, wspieranie zdrowego rozwoju uczniów oraz budowanie pozytywnej atmosfery w naszej Szkole.

Zwieńczeniem tego całego przedsięwzięcia było posadzenie "Drzewa Szczęścia". Pani dyrektor Katarzyna Kaczmarek wraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego Magdą Więcław i jej zastępcami Julią Nędzią i Igorem Głombskim dokonała zasadzenia magnolii symbolizuje szczęście i rozkwitający optymizm. Każdy z uczestników wydarzeniu, miał okazję do refleksji nad własnymi marzeniami oraz sposobami, w jakie można tworzyć pozytywną atmosferę w szkole i przedszkolu.

"Drzewo Szczęścia" stało się nie tylko pięknym symbolem, ale również praktycznym narzędziem do edukacji. Uczniowie będą mieli okazję dbać o to drzewo, co pozwoli im rozwinąć odpowiedzialność i troskę o środowisko naturalne.

To wydarzenie nie tylko wpisało się w kalendarz szkolny, ale także pozostawiło trwały ślad w sercach uczestników. "Drzewo Szczęścia" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Oleśnicy jest teraz symbolem jedności, szczęścia i nadziei na przyszłość. Niech to drzewo przypomina nam o ważności budowania pozytywnej atmosfery w szkole i przedszkolu oraz o wartościach, które kształtują nasze życie i edukację. Niech to będzie początek nowego roku szkolnego pełnego radości i sukcesów.

Całość wydarzenia była starannie przygotowana i koordynowana przez szkolnych pedagogów Małgorzatę Jabłońską i Pawła Kamińskiego oraz opiekuna samorządu uczniowskiego Urszulę Pelikan. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu udało się stworzyć niezapomnianą atmosferę, która promowała wartości takie jak współpraca, wspólnota, i przede wszystkim - szczęście.

Drzewo Szczęścia

Galeria przedstawia uczestników przedsięwzięcia posadzenia Drzewa Szczęścia: panią dyrektor Katarzynę Kaczmarek, przewodniczącą samorządu uczniowskiego Magdę Więcław i jej zastępców Julię Nędzię i Igora Głombskiego, koordynatorów pedagogów szkolnych Małgorzatę Jabłońską i Pawła Kamińskiego oraz opiekuna samorządu uczniowskiego Urszulę Pelikan.