Strona główna/Aktualności/Kangur Matematyczny

Kangur Matematyczny

18 Czerwca 2020

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" zawsze odbywał się w marcu. W tym roku ze względu na specyficzną sytuację konkurs przeprowadzono zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

Z uwagi na możliwość wystąpienia kłopotów technicznych pod koniec maja przeprowadzono konkurs próbny, a na początku czerwca konkurs właściwy. Konkurs jest rozgrywany jest sześciu kategoriach, uczniowie klas czwartych startują w kategorii Maluch,  uczniowie klas piątych i szóstych w kategorii Beniamin, natomiast uczniowie klas siódmych i ósmych w kategorii Kadet.  Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

Do konkursu zgłosiło się 71 uczniów, przystąpiło 37 uczniów. Można było uzyskać tytuł laureata, wynik bardzo dobry i wyróżnienie.

W kategorii Maluch wyróżnienie otrzymała Hanna Nawrot z kl. 4a. /B. Rojek/

W kategorii Beniamin na poziomie klas 5 wyróżnienia otrzymali:

• Michalina Forenc kl. 5g /I. Mazur/
  • Maciej Kucharski kl. 5g /I. Mazur/
  • Wiktoria Szlapińska kl. 5g /I. Mazur/
  • Hanna Stolarczyk kl. 5g /I. Mazur/

W kategorii Beniamin na poziomie klas 6 wyróżnienia otrzymali:

• Hanna Węgrzyn kl.6c /J. Leśniak- Perczak/
  • Jan Berłowski kl.6b /I. Mazur/
  • Bartosz Nowak kl.6e /M. Olszewska/
  • Michał Wróblewski kl.6b /I. Mazur/

W kategorii Kadet na poziomie klas 7  wyróżnienie otrzymali: