Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Ochrony Praw Dziecka w Zespole (..)

21 Listopada 2023

W poniedziałek, 20 listopada, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Oleśnicy świętował Międzynarodowy Dzień Ochrony Praw Dziecka. Uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w różnorodne działania, aby podkreślić ważność tego dnia oraz promować prawa najmłodszych.

Jednym z charakterystycznych elementów obchodów było ubranie w niebieski kolor, symbolizujący solidarność i troskę o prawa dzieci na całym świecie.

Przygotowana została w holu szkoły tematyczna gazetka ścienno-informacyjna, pełna ciekawostek i informacji dotyczących praw dziecka.

W klasach IIb i IIc zorganizowane zostały warsztatów tematycznych. Uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę na temat praw dziecka, ale także swoich obowiązków. W trakcie warsztatów uczniowie przygotowywali prace plastyczne, które nie tylko były wyrazem ich kreatywności, ale również sposobem zrozumienie i ich interpretacji praw dzieci.

W trakcie warsztatów odbyło się również wspólne muzykowanie, podczas którego uczniowie IIb i IIc odśpiewali piosenkę pt. "Prawa Dziecka". Warto podkreślić, że zaangażowanie i entuzjazm uczestników sprawiły, że chwile te były nie tylko edukacyjne, ale i niezapomniane.

Dla klas w których nie udało się przeprowadzić warsztatów zostały przesłane scenariusze oraz materiały edukacyjne do wychowawców, umożliwiając im przeprowadzenie zajęć na godzinach wychowawczych. To doskonała okazja do pogłębienia wiedzy uczniów na temat ich własnych praw oraz do rozmów na temat ich znaczenia i wdrażaniu w życiu codziennym.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Praw Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Oleśnicy był nie tylko okazją do edukacji, ale również do kształtowania postaw empatii, szacunku i zrozumienia dla dziecięcych praw na całym świecie. Wspólne działania uczniów, nauczycieli i rodziców tworzą silny fundament dla budowania społeczeństwa, w którym prawa dziecka są priorytetem i szanowane są we wszystkich dziedzinach życia.