Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication (..)

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay)

24 Listopada 2023

17 listopada 2023 roku odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay).

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom - pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób - podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminy odbyły się w klasach 4-8. Do egzaminów przystąpiło 374 uczniów, w tym 174 uczniów zdało egzamin i uzyskało tytuł MT Expert Certyficate.

Młodsze klasy zaangażowały się w akcję poprzez układanie puzzli, kolorowanie logo z sową, która jest znakiem rozpoznawalnym tej akcji. Dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą.

Oprócz egzaminów z tabliczki mnożenia odbyły się klasowe Konkursy Matematyczno - Logiczne „Arcymistrz Mnożenia”, a także klasy młodsze mogły sprawdzić swoją wiedzę w pracy grupowej pokonując poszczególne stacje zadaniowe i rozwiązując łamigłówki.

Ponadto na terenie szkoły odbywały się egzaminy dla dorosłych. Egzaminatorami byli uczniowie z klas 7. Utworzono 6 patroli egzaminacyjnych, które zaopatrzone w losy przepytywały osoby dorosłe. Taka zamiana ról okazała się bardziej stresująca dla…dorosłych. Dzieci natomiast były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Do egzaminu przystąpiło 92 osób dorosłych, w tym zdało egzamin i uzyskało tytuł MT Expert Certyficate 71 osób.

Akcja okazała się nie tylko egzaminem dla dzieci i dorosłych, ale również świetną zabawą.