Strona główna/Aktualności/Narodowe Czytanie

7 Września 2023

W czwartek, 7 września, w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej imienia  Mikołaja  Reja w Oleśnicy odbyła się miejska edycja Narodowego Czytania w ramach ogólnopolskiej akcji, której patronuje Para Prezydencka. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili Wojewoda Dolnośląski Pan Jarosław Obremski, posłanka  na Sejm RP Pani Mirosława Stachowiak -Różecka,  Wiceburmistrz Oleśnicy Pani Edyta Małys -Niczypor oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Janusz Marszałek.
Podczas spotkania czytano fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem".
    Nasza szkoła również przyłączyła się do tego miejskiego święta literatury. Zofia Walczak i Olha Shevchenko z klasy 8a oraz Michał Grzesik z klasy 8b zaprezentowali publiczności fragment  pierwszego tomu z podziałem na role.

Gratulujemy pięknego wystąpienia naszym młodym miłośnikom polskiej literatury!

Galeria przedstawia uczniów biorących udział w akcji Narodowego Czytania