Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Tydzień Szczęścia

Ogólnopolski Tydzień Szczęścia

26 Września 2023

Czwarty Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Oleśnicy

W dniach od 18 do 24 września 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Oleśnicy odbył się wyjątkowy, pełen pozytywnych emocji i inspiracji IV Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole. To wydarzenie zostało przygotowane przez szkolnych specjalistów i zaowocowało wieloma aktywnościami mającymi na celu promowanie szczęścia i optymizmu wśród uczniów.

Głównym celem tego wydarzenia było przekazanie młodym ludziom, że optymizm jest kluczem do osiągnięcia sukcesu, a szczęście może być codzienną częścią ich życia. W tym celu pedagodzy szkolni we współpracy z szkolną psycholog przygotowali różnorodne warsztaty i scenariusze zajęć, które były wykorzystywane na lekcjach przez wychowawców klas. Między innymi: Święto sukcesu - „Optymizm jest drogą do sukcesu”, Festiwal kolorów „Barwy szczęścia”, Pozytywne myślenie „Recepta na szczęście” oraz Festiwal emocji „Karuzela emocji” w formie gry terenowej dla klasy Id i klasy VIc, która otoczyła młodszych kolegów opieką i wspierała w pozytywnej zabawie.

Szkolne logopedki przeprowadzały dla uczniów Gimnastykę Buzi i Języka oraz Taniec Radości, które pomagały w rozwoju mowy i wyrażania siebie. Ponadto, taniec radości przynosił uśmiech na twarzach uczniów.

W ramach wydarzenia powstała wystawa makiet pozytywnego miasteczka przygotowana przez klasę 3d, tablica na hallu szkoły z optymistycznymi cytatami. Każda klasa miała możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia w "Pozytywnej Foto-ramce".

IV Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Oleśnicy był nie tylko czasem nauki i edukacji, ale również okazją do budowania pozytywnych relacji między uczniami, wspierania ich rozwoju emocjonalnego oraz propagowania optymistycznego podejścia do życia.