Strona główna/Aktualności/Profilaktyczne warsztaty

Profilaktyczne warsztaty

9 Marca 2020

Dnia 06.03.2020 r. na szkolnej auli odbyło się spotkanie uczniów klas: 5f, 7a, 7b, 7c i 7d z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej , p. Anna Górną.

Spotkanie miało charakter profilaktyczny, a jego celem było przybliżenie słuchaczom szkodliwości palenia papierosów, a w szczególności e-papierosów. Wielu młodym ludziom palenie e-papierosów wydaje się szczególnie atrakcyjne i zapominają o tym, iż e-papierosy tak samo uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie jak papierosy tradycyjne.

Pani Anna Górna przekazała uczniom wiele cennych informacji na temat potencjalnych zagrożeń związanych z używaniem e- papierosów, które mamy nadzieję, uchronią młodych ludzi przed rozpoczęciem „przygody” z tym niebezpiecznym uzależnieniem.

Spotkanie zorganizował szkolny pedagog p. Ewa Robotycka-Ślak