Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Znamy swoje Prawa Konsumenckie

Znamy swoje Prawa Konsumenckie

9 Marca 2020

Dnia 5 i 6 marca 2020 r. zostały przeprowadzone w naszej szkole przez przedstawiciela URZĘDU OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW Panią DOMINIKĘ KACZAŁĘ warsztaty na temat PRAW KONSUMENCKICH dla klas 7 – 8.

Odbyły się one w ramach zadania publicznego pn. Upowszechnianie i ochrona praw konsumentów w latach 2019-2020, które finansowane jest ze środków UOKiK, realizowanego przez Fundację Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej (KIGS) oraz Stowarzyszenie Aquila. Przygotowane zostało specjalne narzędzie promujące wiedzę o prawach konsumenta. Narzędzie to gra interaktywna dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej oraz klas 1-3 szkół ponadpodstawowych.

Gra polegała na prowadzeniu swojego biznesu w oparciu o odpowiedzi na pytania z zakresu ochrony konsumentów. Temat jest dla młodych ludzi dość nośny bo chodzi o sklep ze sprzętem do sportów jakie lubią np. snowboard, deski, ubrania sportowe itp. itd.

Odpowiadając na pytania uczniowie zyskali dodatkowe elementy wyposażenia sklepu a element rywalizacji podkręcał upływający czas w którym realizowali zadania.

Koordynator warsztatów; Bożena Pudlis

do góry