Strona główna/Aktualności/Spotkanie z poezją i prozą

Spotkanie z poezją i prozą

16 Stycznia 2020

16 stycznia 2020 r. w szkolnej auli odbyły się coroczne eliminacje do Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” dla uczniów z klas 4 – 8. Przebiegały one pod hasłem „Spotkania z poezją i prozą”.

Recytatorzy przed wystąpieniami odbyli krótki trening oddechowy, ruchowy i dykcyjny, który pozwolił im przełamać tremę. Uczestnicy wygłaszali wybrane wiersze i fragmenty prozy. Przy ocenie prezentacji szczególną uwagę zwracano na interpretację utworów, dobór repertuaru, kulturę słowa oraz wyraz artystyczny.

W gronie laureatek znalazły się Zofia Walczak z kl. 4 a, Kinga Kurowska z kl. 5 e, Hanna Sławna z kl. 6 c, Ewa Kamińska i Karolina Kroczak z kl. 8 a. Dziewczęta będą reprezentować naszą szkołę w etapie miejskim konkursu „Pegazik”, który odbędzie się już 28 stycznia br. w sali widowiskowej MOKiS-u w Oleśnicy.

Wszystkim uczestnikom – „miłośnikom żywego słowa” – gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne udane występy.