Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Sukces w konkursie informatycznym

Sukces w konkursie informatycznym

11 Stycznia 2020

Uczeń z SP6 w Oleśnicy Nowak Marcel z klasy 8a zdobył 1 miejsce w IV Powiatowym Konkursie Informatyczny dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych. Konkurs odbył się w grudniu 2019 r. organizatorem konkursu jest Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury, zadania przygotował Stanisław Lota pracujący w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów różnymi kierunkami informatyki, podnoszenie i promowanie umiejętności cyfrowych, ugruntowanie świadomości, do czego służyć może technologia komputerowa, uczenie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz mediów społecznościowych.

Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr.6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy, reprezentowali uczniowie z kl. 8 A Marcel Nowak i Szymon Siedlecki. Zakres wiedzy jakim musieli dysponować uczestnicy konkursu był bardzo szeroki, obejmował: architekturę komputerów, systemy operacyjne, sieci komputerowe, technologie sieciowe, podstawy programowania w językach C++, Python i PHP, cyberbezpieczeństwo i bazy danych. Marcel Nowak zdobył I miejsce i otrzyma nagrodę, która zostanie wręczona 16 czerwca 2020 r. w Sali Widowiskowej MOKiS w Oleśnicy podczas uroczystej Gali PCEiK.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Małgorzata Owczarczak.

do góry