Strona główna/Aktualności/Spotkanie z psem tropiącym

Spotkanie z psem tropiącym

19 Kwietnia 2024

W dniu 18 kwietnia na terenie ZSP nr 1 w Oleśnicy odbyło się niezwykłe wydarzenie pod hasłem „Bezpieczny pies”, które skupiło uwagę uczniów oraz kadry na tematyce bezpieczeństwa
w obecności czworonożnych specjalistów. Pan Tomasz Stępień, ekspert z Project K9 MED, poprowadził serię spotkań edukacyjnych z udziałem psów pracujących, mających na celu przybliżenie zasad bezpiecznego obcowania z tymi zwierzętami.

Spotkania,  które odbyły się w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa,  zgromadziły uczniów klas 2, 1b, 3b, 3c, 3d oraz dzieci z 0e, były doskonałą okazja, by dowiedzieć się, jak unikać potencjalnie niebezpiecznych zachowań, takich jak zbliżanie się do obcych psów bez zgody właściciela czy używania  nieodpowiednich  zabawek,  które mogą prowadzić do agresji u psa.

Przewodnik i doświadczony trener psów służbowych, pan Tomasz Stępień podkreślił ważną rolę  socjalizacji psów oraz odpowiedzialności, jaką ponoszą właściciele wychowując swoich czworonożnych przyjaciół.  Wskazał także na znaczenie zrozumienia języka ciała psa oraz sygnałów, jakie mogą świadczyć o jego nastroju i intencjach.

Poprzez interaktywne zajęcia i demonstracje, uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się zachowaniom psów i nauczyć się, jak reagować w różnych sytuacjach.

Spotkanie pt. „ Bezpieczny pies”  stanowiło  ważny krok w kierunku budowania świadomej i bezpiecznej społeczności szkolnej oraz pozwoliło uczniom i nauczycielom zdobyć praktyczną wiedzę  i umiejętności, które mogą się okazać niezbędne w codziennym życiu.

Zespół ds. Bezpieczeństwa