Strona główna/Aktualności/Wierszem o Lwowie i Kresach Wschodnich

Wierszem o Lwowie i Kresach Wschodnich

4 Listopada 2021

Eliminacje do XV Oleśnickiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara odbyły się w naszej szkole w poniedziałek - 25. 10. 2021 roku. Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, pamięciowe opanowanie tekstu, kulturę słowa oraz ogólne wrażenie artystyczne wyłoniło reprezentantów do etapu finałowego. Są to: Zofia Walczak - klasa 6 a - I miejsce, Kinga Kurowska - klasa 7 e - II miejsce, Maria Polewska - klasa 4 c - III miejsce, Lena Ilska - klasa 7 e - IV miejsce, Gabriela Ogryzek - klasa 5 a - V miejsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę. Celem konkursu było propagowanie poezji dotyczącej Lwowa i Kresów Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej oraz dziedzictwa historycznego i kulturowego tych ziem.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a laureatkom życzymy powodzenia podczas finałowych przesłuchań 17. 11. 2021 roku. Trzymamy za Was kciuki!

Koordynatorki etapu szkolnego: Anna Rygiel i Małgorzata Kruczek.