29 Kwietnia 2024

Dzień Ziemi 2024

Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, to czas refleksji nad naszym wpływem na środowisko naturalne oraz okazja do podjęcia działań na rzecz jego ochrony. W tym roku  hasłem przewodnim tego święta było „Planeta vs. Plastik”. Celebrując Dzień Ziemi uczniowie na lekcjach biologii zdobywali wiedzę jak używać mniej plastiku, segregować śmieci a także  jak zwracać uwagę na naszą planetę i jej dobrostan. Z okazji Dnia Ziemi uczniowie wzięli również  udział
w spotkaniu z Jakubem  Tylmanem, gdzie podczas dyskusji mieli okazję dowiedzieć się  jakie zachowania sprzyjają naszemu środowisku, a jakie szkodzą naszej planecie? Jak dbać o zwierzęta i  jak traktować dziką naturę? Dzięki wizycie Jakuba Tylmana uczniowie nie tylko zdobyli nową wiedzę na temat ochrony środowiska ale także zyskali motywację do podejmowania działań na rzecz naszej planety. Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby pamiętać o naszej roli w zachowaniu równowagi ekologicznej i podejmować świadome decyzje na co dzień.