Strona główna/Dla Uczniów/Parlament szkolny

Parlament szkolny

Samorząd uczniowski

Samorząd uczniowski tworzą przedstawiciele klas IV-VIII. Parlament Uczniowski jest najwyższym organem Samorządu Uczniowskiego. Tworzą go uczniowie wybrani w tajnym, bezpośrednim głosowaniu, spośród wszystkich przedstawicieli samorządów klasowych.
Jego głównym zadaniem jest koordynowanie pracy Samorządu, podejmowanie decyzji związanych z działalnością uczniów na rzecz szkoły. Członkowie Parlamentu wraz z opiekunem reprezentują szkołę na spotkanich i uroczystościach miejskich. Szczególnie uczestniczą w spotkaniach z władzami miasta i obchodach świąt państwowych. Są przedstawicielami całej społeczności uczniowskiej Szóstki w Parlamencie Dzieci i Młodzieży Oleśnickich Szkół Samorządowych.
Corocznie Parlament Szkolny podejmuje się realizacji ambitnych przedsięwzięć oraz wspiera z wielkim zaangażowaniem różne akcje charytatywne i przekazuje środki potrzebującym.

Parlament szkolny na rok 2020/2021

We wrześniu 2020r. w naszej szkole odbyło się święto demokracji uczniowskiej - przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku przeprowadzonych obliczeń Szkolna Komisja Wyborcza ogłasza, że:

• Przewodniczącym SU w roku szkolnym 2020/2021 zostaje - Kacper Pilak
  • I Zastępcą Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - Oliwia Strózik