Największe sukcesy sportowe

Wiele czynników wpływa pozytywnie na rozwój fizyczny i psychiczny człowieka. Zaraz po rodzinie niewątpliwie istotną rolę odgrywa szkoła podstawowa, która kształtuje charakter i osobowość dziecka. Tutaj właśnie doświadcza ono pierwszych zwycięstw i porażek, uczy się, jak radzić sobie z sukcesem i jak pokonać niepowodzenia. Sport, który w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 w Oleśnicy, zajmuje bardzo ważne miejsce w codziennych działaniach dydaktyczno-wychowawczych, przygotowuje dzieci do tego, aby w przyszłości potrafiły cieszyć się ze zwycięstwa, ale także, by umiały z podniesioną głową przyjąć porażkę.

Dbamy o zdrowie fizyczne

Od wielu lat dyrekcja szkoły i nauczyciele wychowania fizycznego (mgr Helena Ptak, mgr Zdzisława Krakowiak, mgr Iwona Kamińska, mgr Benita Salik, mgr Emil Matuszak, mgr Dariusz Świerczyński i mgr Robert Banasik) zachęcają dzieci do zabawy w sport. Szkoła dysponująca dużą i małą salą sportową, siłownią, miejscem do gry w tenisa stołowego (5 stołów), siłownią, salką do gimnastyki oraz bardzo dużym terenem wokół szkoły, gdzie zlokalizowano dwa boiska do piłki nożnej, piłki ręcznej, dwa do gry w koszykówkę oraz dodatkowo trzy wolnostojące kosze, boisko do tenisa ziemnego i siatkówki, może zaoferować swoim wychowankom cały wachlarz zajęć ruchowych, wychodząc tym samym naprzeciw ich zainteresowaniom.

Wychowankowie „Szóstki” uczestniczą w zawodach sportowych organizowanych przez SZS Dolny Śląsk. W czasie istnienia szkoły osiągnęli wiele znaczących sukcesów. Zajęli czołowe miejsca w klasyfikacji drużynowej szkół biorących udział w zawodach sportowych, wcześniej województwa wrocławskiego, a obecnie województwa dolnośląskiego (1992-XVIII m, 1993-II m, 1994-II m, 1995-I m, 1996-III m, 1997-I m, 1998-I m, 1999-II m, 2000-I m, 2001-III m, 2002-II m, 2003-I m, 2004-V m).

Uczniowie SP 6 w Oleśnicy zdobywają najwyższe lokaty na arenie miejskiej, powiatowej, regionalnej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Spośród największych sukcesów należy wymienić XVIII miejsce w Mistrzostwach Polski w Lekkoatletycznym Czwórboju Przyjaźni w kat. chłopców (1993/1994) (op. mgr D. Świerczyński), V miejsce w Ogólnopolskim Finale Turnieju w I Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Szkół Podstawowych pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej - CHIO CUP - BAW SIĘ RAZEM Z NAMI w kat. dziewcząt - Warszawa (1994/1995) (op. mgr Z. Krakowiak), II miejsce w Finale Regionalnym w koszykówce ulicznej w kat. dziewcząt (awans do finału ogólnopolskiego w Warszawie) (1995/1996) (op. mgr R. Banasik), VI miejsce w Mistrzostwach Polski w minikoszykówce chłopców (1998/1999) (op. mgr D. Świerczyński), II miejsce w Finale Dolnośląskim IMS w minikoszykówce chłopców (2005/2006) - Zgorzelec - 10 stycznia 2006 (op. mgr R. Banasik).

Największym sukcesem uczniów naszej szkoły było zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym w kategorii chłopców (1544 pkt. - Kamil Olszewski, Artur Obrzut, Dawid Guziak, Jacek Rybczyński, Dawid Dawidowicz, Daniel Stefanek). Zawody rozegrano w Zielonej Górze w dniach od 12 do 14 czerwca 2003 roku. Na tych samych zawodach I miejsce i tytuł Mistrza Polski w rzucie piłeczką palantową wywalczył Dawid Guziak (71,5 metra) (op. mgr R. Banasik).

/R.Banasik/