Nasze sukcesy sportowe.

27 Września 2021

Rok szkolny 2021/2022.

.

Rozpoczynamy kolejny rok rywalizacji sportowej.

Po zakończeniu zeszłorocznych zmagań sportowych i podliczeniu wszystkich punktów za starty w różnych dyscyplinach sportowych nasza szkoła uplasowała się na bardzo wysokich miejscach w rywalizacji prowadzonej przez Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk, a chodzi o rywalizację wszystkich szkół Dolnego Śląska. W rywalizacji dzieci z klas VI i młodszych (Igrzyska Dzieci) zajęlismy II miejsce na 163 startujące szkoły. Uczniowie z klas VIII i młodszych (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) zajęli IV miejsce na 149 sklasyfikowanych szkół. BRAWO!!!

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022.

W poniedziałek 20 września 2021 na stadionie w Oleśnicy odbyła się inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022. Nasza szkoła wraz z innymi najlepszymi szkołami z Dolnego Śląska uczestniczyła w tym podniosłym i ważnym wydarzeniu. Poza częścią oficjalną młodzi sportowcy wzięli udział w zawodach sportowych. Organizatorzy zaproponowali udział w Festiwalu Sztafet (sz. 4x100 m, sz. szwedzka, sz. mieszana 4x200 m w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej).

Wyniki.

Igrzyska Dzieci:

* sztafeta 4x100m dziewcząt - II miejsce - (Zuzanna Paciorkowska, Lilla Sierok, Kinga Kurowska, Wiktoria Szlapińska),

* sztafeta szwedzka dziewcząt - IV miejsce (Paulina Wiącek, Julia Nędzia, Anastazja Połońska, Zuzanna Pobłocka),

* sztafeta mieszana 2x200 metrów - VI miejsce (Maja Nowak, Hanna Grzesik, Maciej Kucharski, Mateusz Wojsa),

* sztafeta 4x100 chłopców - II miejsce (Mateusz Wojsa, Robert Gzowski, Ksawery Janicki, Michał Grzesik),

* sztafeta szwedzka chłopców - II miejsce (Maciej Kucharski, Wojciech Janicki, Michał Grzesik, Ksawery Janicki).

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

* sztafeta 4x100m dziewcząt - IV miejsce (Nikola Korczyk, Julia Nowak, Michelle Oleśków, Malwina Wojsa),

* sztafeta szwedzka dziewcząt - III miejsce (Julia Nowak, Alicja Kicol, Zuzanna Jurek, Michalina Kozioł),

* sztafeta mieszana 2x200 metrów - III miejsce (Michelle Oleśków, Malwina Wojsa, Marcel Potępa, Maciej Banaszewski),

* sztafeta 4x100 chłopców - I miejsce (Wiktor Krajewski, Paweł Piskozub, Szymon Wilczyński, Maciej Banaszewski),

* sztafeta szwedzka chłopców - I miejsce (Wiktor Krajewski, Paweł Piskozub, Szymon Wilczyński, Marcel Potępa).