Pola Rudnicka

22 Czerwca 2014

Absolwentka w roku szkolnym 2013/2014 z najwyższą średnią w szkole 6,0 oraz wzorowym zachowaniem, otrzymała stypendium Burmistrza Miasta Oleśnicy za bardzo dobre wyniki w nauce.
Pola to uczennica utalentowana humanistycznie, językowo i plastycznie, wyróżniająca się ogromną kulturą osobistą, wrażliwością i talentem artystycznym.

Recytacja wierszy w języku polskim i niemieckim to jej prawdziwa pasja, o czym świadczą sukcesy w konkursach:

• tytuł laureatki w miejskich eliminacjach XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”
  • wyróżnienie w powiatowym etapie 17 Dolnośląskiego Turnieju Słowa, Literatury Patriotycznej i Religijnej
  • wyróżnienie w Oleśnickim Konkursie Recytatorskim Poezji Lwowskiej i Kresowej
  • II miejsce w Dolnośląskim Turnieju Młodych Recenzentów „Kornela podróże małe i duże”
  • I miejsce w Międzyszkolnym Językowym Konkursie Recytatorskim pod patronatem Burmistrza Miasta Oleśnicy w kategorii język niemiecki
  • I miejsce w międzyszkolnym konkursie niemiecko-angielskim „Przysłowia w obrazach”
  • wyróżnienie w konkursie języka niemieckiego dla młodych talentów „Zeige dein Talent”

Pola to uczennica niezwykle ambitna, a kolejne sukcesy dopingują ją do jeszcze wytrwalszej pracy. Podczas nauki w naszej szkole uczestniczyła w licznych dodatkowych zajęciach, akcjach i kołach zainteresowań: historycznym, matematycznym, teatralnym kole z języka niemieckiego, Teatrze Muzycznym „Żaki” , zajęciach LOP-u. Z pewnością Pola to uczennica stanowiąca wzór do naśladowania. Gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy następnych!