Strona główna/O szkole/Programy i projekty/Laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłościNasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria przyszłości. Jest to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów, rozwijaniu zainteresowań oraz kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach programu otrzymaliśmy ok. 250tyś na zakup sprzętu do nauki kodowania, robotyki, techniki, chemii, fizyki, m.in drukarki 3d, roboty, klocki konstrukcyjne, sprzęt audio, drony oraz zestaw do doświadczeń chemicznych i fizycznych.