Amelia Długosz

27 Czerwca 2020

Amelia od początku nauki w naszej szkole osiągała bardzo wysokie wyniki w nauce i zawsze otrzymywała promocję z wyróżnieniem do następnych klas. Jako uczennica 8c w roku szkolnym 2019/2020 nagrodzona została Laurem Szóstki.

Skromna, ambitna i wyróżniająca się wysoką kulturą osobistą. Interesuje się literaturą, jest wręcz „pożeraczem” książek. Odznacza się zdolnościami pisarskimi i szeroką wiedzą humanistyczną. Amelia reprezentowała, z sukcesami, szkołę w licznych konkursach:

• II miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Humanistycznym "Język ojczysty - język czysty" (2016/2017),
  • I miejsce (szczebel miejski) w Powiatowym Konkursie Humanistycznym dla klas 6-7 „ Z sercem na dłoni” (2017/2018),
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim "Co jest dla nas ważne..." (2017/2018),
  • Laureatka XVI Powiatowego Konkursu Literackiego "Nasze korzenie..." (2018/2019),
  • III miejsce (drużynowo) w Międzyszkolnym Konkursie „Nobliści polscy wzorem do naśladowania” pod patronatem Burmistrza Oleśnicy (2019/2010),
  • II Powiatowy Konkurs dla klas 4-8 szkół podstawowych Poprawności Językowej „ Znam język ojczysty” - zakwalifikowanie się do etapu powiatowego (2019/2020).

Amelia jest obdarzona talentami, przede wszystkim "lekkim piórem". Jej elokwencja, szeroka wiedza i sukcesy dowodzą, że jest „perełką” naszej szkoły.

Marta Babicz