Barbara Steblecka

5 Czerwca 2012

barbara stebleckaLaureatka konkursów recytatorskich i przeglądów teatralnych Barbara Steblecka ma niezwykły talent aktorski, lubi wcielać się w różne role. Należy do szkolnego teatru muzycznego „Żaki”, bierze udział w licznych przedstawieniac. Recytacja wierszy to jej prawdziwa pasja.

Często uzyskiwała tytuł laureata konkursów recytatorskich. Największy sukces osiągnęła w maju 2013roku, zdobywając wyróżnienie w Finale XVIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. A oto niektóre pozostałe sukcesy naszej młodej artystki:

• III miejsce w Finale Dolnośląskiego Przeglądu Form Teatralnych F-ART w Kłodzku i tytuł laureata w Powiatowym Przeglądzie Grup Teatralnych
  • I miejsce w VII Oleśnickim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara,
  • tytuł laureatki w miejskich eliminacjach XVIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” w roku szkolnym 2012/2013 i 2011/2012
  • tytuł laureatki w Eliminacjach Powiatowych XVIII Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”
  • I miejsce w Międzyszkolnym Językowym Konkursie Recytatorskim
  • Aktorskie zdolności Basia pokazała także podczas szkolnej edycji imprezy „Mam talent”, kiedy brawurowo przedstawiła pantomimę „Klasówka” i otrzymała tytuł laureata.

Gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy następnych. Może za kilka lat zobaczymy Basię na deskach prawdziwego teatru i na ekranach kin? /J. Kajmowicz/