Mam Talent

„Nie ma nikt takiej wiary w ludzi i cały ten świat” - te słowa piosenki „Nadzieja” zespołu IRA zaśpiewanej przez uczennice kl. 5c Darię i Julię Kaczmarek mogą stać się mottem i podsumowaniem imprezy, która odbywa się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6.

Sensem organizowania szkolnej wersji programu „Mam talent” jest szansa zaprezentowania przez uczniów ich talentów, umiejętności i zdolności, które zazwyczaj trudno wyeksponować w codziennym szkolnym życiu. Większości dzieci dużą trudność sprawia występ publiczny na forum szkoły. Dlatego stopniowe przełamywanie własnych oporów, nieśmiałości, braku pewności siebie będzie z pewnością procentowało w życiu tych, którzy odważyli się zaprezentować to, co potrafią kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom.

Zachęcamy dzieci do tego, aby rozwijały swoje zainteresowania, które odpowiadają za aktywność, dają nam poczucie własnej wartości, pozwalają uwierzyć w siebie i w realizację stawianych sobie celów.
Dzieci swoimi pasjami mogą podzielić się z innymi, prezentując swoje prace, zbiory kolekcjonerskie oraz medale i puchary sportowe na wystawie szkolnej.