Aleksander Bylicki

5 Lutego 2011

Finalista imprezy „Mam talent” w roku szkolnym 2010/2011.
Zaskoczył wszystkich fenomenalną umiejętnością szybkiego układania kostki Rubika. Od roku reprezentuje społeczność speedcuberską, która rywalizuje między sobą w szybkim układaniu kostek Rubika na różnego rodzaju zawodach oficjalnych i nieoficjalnych.

Speedcubing stał się w pewnym sensie dziedziną sportu w Polsce i na świecie. Rekord Olka w układaniu tradycyjnej kostki 3x3x3 wynosi 17,79 s, co daje mu 158 miejsce w Polsce w rankingu nieoficjalnym.

Olek jest właścicielem kolekcji 23 kostek różnego typu: 2x2x2, 3x3x3, 4x4x4, 5x5x5, 6x6x6. Ponadto posiada nietypowe kostki takie jak: Megaminx, Pyraminx, Mirror Block, Rubiks Magic, Square-1, Rubics Snake, Siamese Cube. Potrafi je układać jedną ręką, dwiema i trochę stopami. Wśród kategorii rozgrywanych na świecie występuje również układanie z zamkniętymi oczami, co wydaje się wręcz niemożliwe.
Aleksander jest bardzo dobrym uczniem i wciąż szuka dodatkowych wyzwań dla swojej zręczności i umysłu. Dla nas jest mistrzem, podziwiamy go i gorąco mu kibicujemy. Wielu rówieśników chciałoby mu dorównać. /M. Olszewska/