Strona główna/O szkole/Perełki szkoły/Borys Salik - sportowiec

Borys Salik - sportowiec

17 Stycznia 2010

Podczas szkolnej edycji „Mam talent” mieliśmy okazję poznać kilku uczniów wyróżniających się w społeczności szkolnej niezwykłymi umiejętnościami i zdolnościami. Jednym z nich jest uczeń klasy 6A Borys Salik. Skromny, nieśmiały, zawsze uśmiechnięty chłopak jest dumą swojej rodziny, szkoły i miasta. Pod okiem trenera Wojciecha Zawadzkiego od trzech lat trenuje pływanie na oleśnickim Atolu. Osiąga wspaniałe wyniki.

Warto wspomnieć choćby tylko sukcesy minionego roku:

• v-ce mistrz Polski na dystansie 200m stylem grzbietowym
  • v-ce mistrz Polski na dystansie 100m stylem grzbietowym
  • III miejsce na mistrzostwach Polski na dystansie 50m stylem dowolnym
  • II miejsce na międzynarodowym mitingu pływackim w Berlinie na dystansie 50m stylem motylkowym
  • siedem złotych medali na World Sports Festival 09 w Wiedniu w klasyfikacji generalnej najlepszy zawodnik World Sports Festival 09 w Wiedniu
  • najlepszy zawodnik w roku 2009 w okręgu dolnośląskim i lubuskim

Od 1 września 2009 Borys został powołany w skład kadry narodowej młodzików. Burmistrz Miasta Oleśnica za promocję naszego miasta w kraju i za granicą uhonorował go nagrodą rzeczową.
W ostatnim czasie (15 -17 stycznia 2010r.) na Zimowych Mistrzostwach Polski Trzynastolatków w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył srebrny i brązowy medal. Zapewne będziemy mieli jeszcze wiele okazji cieszyć się z jego osiągnięć.
Należy dodać, że sukcesy chłopca wymagają od niego i jego najbliższych wielu wyrzeczeń i nakładów finansowych. Codzienne treningi, częste wyjazdy na zawody, profesjonalny strój, specjalna dieta, to wszystko finansowane jest przez rodziców Borysa.
Dobrze byłoby gdyby znaleźli się chętni do sponsorowania sukcesów młodego sportowca. Jego pasja jest dla rówieśników doskonałym przykładem, w jaki sposób można i warto spędzać wolny czas. /B. Łukoszko/