Olena Niszczak

25 Czerwca 2011

olena niszczakLaureatka konkursów literackich i utalentowana poetka Olena Niszczak to niezwykle utalentowana literacko uczennica. Obdarzona wielką wrażliwością i wyobraźnią potrafiła czarować słowami i sprawić „by język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”.

Swoje umiejętności i literacki talent wykorzystywała biorąc udział w wielu konkursach humanistycznych i odnosiła w nich wspaniałe sukcesy:

• I miejsce w kategorii „wiersz” w V Powiatowy Konkurs Literacki „Przyjaźń nie zna granic”
  • I miejsce w międzyszkolnym konkursie literackim „Uwielbiam i znam baśnie braci Grimm”
  • tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu „Życzenia dla Oleśnicy”

Jesienią 2010 roku w PSM w Oleśnicy odbył się wieczór poetycki Oleny. Wiersze nastolatki recytowano przy akompaniamencie gitar, na których zagrali uczniowie szkoły muzycznej, w której dziewczynka uczy się gry na tym instrumencie. Pisanie wierszy jest prawdziwą pasją Oleny, przed kilkoma laty udało się nawet wydać jej autorski tomik.
Olena jest osobą niezwykle skromną, koleżeńską, pogodną. Z pewnością może stanowić wzór do naśladowania. /J. Kajmowicz/