Marcelina Sołtys

29 Maja 2019

Marcelina Sołtys, uczennica klasy 8c, w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęła ogromny sukces w konkursie zDolny Ślązaczek, zdobywając tytuł Laureata XVI Konkursu Polonistycznego. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 2 kwietnia 2019 roku, otrzymała dyplom, medal Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i zaświadczenie zwalniające z części egzaminu ósmoklasisty.

Marcelina to prawdziwy omnibus, jej uzdolnienia i talenty są liczne i różnorakie. Od klasy czwartej uczestniczyła w wielu konkursach przedmiotowych z języka polskiego, języka angielskiego, biologii, chemii, matematyki, wielokrotnie uzyskując tytuł laureata etapu szkolnego i kwalifikując się do kolejnych etapów. Z sukcesami reprezentowała naszą szkołę w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowym.

Na swym koncie zdolna Marcelina ma także dwukrotny sukces w szkolnym konkursie „Mam talent”, podczas którego prezentowała swe umiejętności taneczne. Ostatnio jej pasją są konie, nie tylko trenuje jazdę konną, myśli także o zostaniu weterynarzem.

Marcelina to ambitna, zdolna uczennicą. Od czwartej klasy co roku otrzymywała świadectwo z wyróżnieniem, od klasy piątej naukowe stypendium Burmistrza Oleśnicy za uzyskanie średniej 5,50 i wzorowe zachowanie, a w roku szkolnym 2016/2017 Laur Szóstki.

Marcelina zawsze prezentowała wzorową postawę uczniowską. Na szczególną uwagę zasługuje jej wysoka kultura osobista i wzorowa umiejętność nawiązywania kontaktów z rówieśnikami i nauczycielami. Z pewnością jest prawdziwą „perełką” naszej szkoły.

Joanna Kajmowicz – nauczycielka języka polskiego