Wyprawa na Biegun

W tym roku szkolnym realizowany jest w naszej szkole projekt „Wyprawa na biegun” pokazujący uczniom, że warto mieć marzenia, warto w życiu wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji – wytrwale, cierpliwie, krok za krokiem. Warto poznawać siebie i odkrywać swoje mocne strony.

Projekt uświadamiający, że niepełnosprawność fizyczna nie musi być ograniczeniem, że ograniczenia tak naprawdę często kryją się tylko w naszych głowach.

Podczas realizacji projektu byli z nami:

Marek Kamiński

– polski polarnik, podróżnik, który jako pierwszy zdobył oba Bieguny Ziemi w ciągu jednego roku.

Jasiek Mela

– podróżnik i działacz społeczny, najmłodszy w historii zdobywca obu Biegunów Ziemi w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu.

Jasiek Mela do Rodziców SP6:

Jasiek Mela do Uczniów SP6:

Jakub Mędrzycki

– uczestnik 40. Wyprawy Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie w sezonie 2017/18.

dr inż. Maja Wełna

– pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej Wydziału Chemicznego – Zakład Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej.

dr inż. Anna Szymczycha-Madeja